Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 49 чоловік

Річний звіт про діяльність школи

Дата: 30 листопада 2017 о 13:28, Оновлено 13 вересня 2022 о 15:43

ЗВІТ

директора

___________________________

за 2021-2022 навчальний рік

«Школа – це тонкий і чутливий інструмент,

який творить мелодію людської гармонії ,

що впливає на думку кожного вихованця,

 але творить лише тоді, коли цей інструмент

добре налаштований».

 В.Сухомлинський

Закінчився черговий навчальний рік. Сьогодні ми  зібралися, щоб підбити підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді.

На цих загальних зборах ми керуємося Положен­ням про порядок звітування директора Теплицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 перед трудовим колективом, представниками громадськості,  самоврядування школи щодо своєї діяльності на посаді протягом навчаль­ного року, яке було затверджено за загальних зборах у червні 2012 р.

Як директор школи у своїй діяльності протягом звітного періоду я керуюся Статутом школи, Прави­лами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи, законодавством Украї­ни, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю» від 23.03.2005 р. № 178, на виконання Національної доктрини розвитку освіти (п. 3), наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів»,  керівник має щороку звітувати про свою діяльність на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету та ради школи, громадськості. Таке звітування має на меті подальше утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

В своєму звіті я намагатимуся охопити основні напрямки своєї діяльності, звернути увагу на створення в закладі належних умов для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти, тому що з              1 вересня ми продовжили працювати в новій українській школі, головна мета якої – створити таку школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Тому наше з вами завдання – створити таку нову школу, до якої приємно ходити учням. У ній -  прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

Відразу  ж  хочу   відзначити, що  робота  директора   і  колективу   нероздільні   і   в  чомусь   директор     направляє  колектив, а  ще  частіше   саме  колектив    змушує   директора   робити    ті, чи  інші  дії.  Тому,  доповідаючи  про  свою   роботу, я весь  час   буду    опиратись    на  роботу  колективу, а  які  питання  будуть    невисвітлені  -  прошу     мене  відкоригувати  у  своїх  виступах. 

Педагогічний колектив школи в поточному навчальному році проводив послідовну і цілеспрямовану роботу по виконанню завдань, визначених основними законодавчими та нормативними документами освітньої галузі, зокрема пов’язаними з реформою освіти: Законом України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», концептуальними засадами Нової української школи, новим Державним стандартом початкової освіти, власною Концепцією та Програмою розвитку навчального закладу, перспективним та річним планом роботи школи, забезпечував оновлення змісту, форм і методів навчання, вдосконалення освітнього  процесу та його результативність.

Працівники школи - це команда, яка  злагоджено працює для досягнення успіху.

Керівник педагогічної команди школи - директор - забезпечує кооперацію зусиль учителів та батьків і відповідає за результати колективної роботи всієї команди. Головним завданням директора є захист прав і інтересів дітей. Головною метою роботи педагогічної родини є досягнення такого рівня розвитку і навченості дитини, який відповідатиме її індивідуальним можливостям.

Основна мета моєї діяльності, як керівника, у 2021/2022 навчальному році:

  • Створення умов для навчання учнів школи, забезпечення реалізації прав громадян на здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти в умовах школи І-ІІІ ступенів;
  • Вдосконалення педагогічної системи школи відповідно до запитів батьків та учнів;
  • Забезпечення функціонування та розвитку школи , підвищення якості освіти та ефективності виховання і розвитку учнів.

Враховуючи вимоги сьогодення, педагогічна діяльність школи спрямована на всебічний розвиток дитини, формування ключових та предметних компетентностей учнів,  утвердження загальнолюдських цінностей, розкриття потенційних можливостей і здібностей учнів.

          У 2021-2022 н. р. педагогічний колектив продовжив роботу над проблемою школи «Розвиток професійної компетентності педагогічних працівників закладу як чинник забезпечення якісної освіти і умова формування інноваційного освітнього середовища».

Впродовж роботи над проблемою, школа працювала над організаційно-проектним етапом. Здійснювалися спрямування всіх напрямів методичної роботи на розвиток творчого потенціалу педагогів у контексті реалізації проблемної теми; організація, проведення та забезпечення участі в конкурсах різних рівнів, виставках, науково – практичних конференціях для учнів та вчителів, які беруть участь у роботі над проблемою.

На сьогодні  визначені  пріоритетні напрями і завдання  відповідно до вимог сучасності :

1. Створення  оптимальних умов для всебічного розвитку особистості учня, його талантів, творчих та фізичних здібностей.

2. Підвищення освітнього рівня учнів, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей.

3. Забезпечення  активного  втілення в освітній  процес новітніх освітніх технологій навчання, передового педагогічного досвіду, інформаційно-цифрових технологій.

4. Забезпечення  умов для повноцінного фізичного, духовного здоров’я дітей, розвитку особистості дитини відповідно до національних та загальнолюдських цінностей.

5. Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству.

6. Удосконалення системи національного виховання та учнівського самоврядування як необхідної форми громадянського виховання.

7. Продовження роботи із соціального захисту дітей, які потрапили в тяжкі сімейні обставини, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-переселенців.

Управління закладом освіти

         

У 2021-2022 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики у галузі  освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання та виховання учнів, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження новітніх освітніх технологій навчання, всебічний розвиток учнів.

          Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У  навчальному  закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. З підключенням школи до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України,  відділу освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами.

        Контроль - це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, поведінки, тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами  підсумкових контрольних робіт  адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

  Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва закладу більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи,  Дуже хочеться створити такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор школи у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. Переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом.    

  У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, звісно  відповідно  їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. Таких якостей у адміністративній роботі вимагаю не тільки від себе, а й від своїх заступників

Укомплектованість  закладу   педагогічними  кадрами  протягом  навчального  року  слід  відмітити, як  позитивну.  Всі   педагогічні   працівники  мають  відповідну   педагогічну  освіту. 

Адміністрацією постійно проводились консультації та спільно розглядалися питання з такими структурними підрозділами закладу як: Рада школи, батьківський комітет, профспілковий комітет.

Аналіз структури і мережі школи за 2021/2022 навчальний рік. Збереження контингенту.

Інтеграція України до світового та європейського освітнього простору передбачає необхідність перегляду деяких підходів до навчання та виховання учнівської молоді, аналізу чинників, що гальмують підвищення якості навчання, права на рівний доступ до загальної середньої освіти, формування життєспроможності особистості. Пріоритетними стають особистісно орієнтований, компетентнісний підходи, які покликані підготувати особистість, спроможну бути активною, здатною осмислено зберігати, самостійно відтворювати власну життєдіяльність, досягти життєвого успіху.

Першочерговим завданням навчального закладу є задоволення потреб населення території обслуговування, їх національно-культурних, національно-освітніх прав і запитів.

Ці потреби задовольняються в основному сформованою мережею навчального закладу.

              

          На початок 2020/2021 навчального року у школі навчався 561 учнень. Аналізуючи перехід учнів до інших закладів освіти, необхідно відзначити, що основною причиною переходу є зміна місця проживання сім’ї.

 Спостерігається вплив демографічної ситуації на контингент учнів. Загальне збільшення кількості дітей на території обслуговування школи вплинуло й на мережу. Усі діти шкільного віку охоплені навчанням, здійснюється контроль за проведенням обліку дітей шкільного віку: територія мікрорайону обслуговування закріплена  за класними керівниками, збираються довідки-підтвердження про навчання, перевіряються списки дітей шкільного віку, складаються відповідні звіти за встановленою формою.

Основними заходами щодо збереження контингенту учнів у 2021/2022 навчальному році були:

  • Організація обліку дітей і підлітків на території обслуговування.
  • Спільна робота з ДНЗ;
  • Контроль відвідування учнями навчальних занять;
  • Організація роботи з підготовки дошкільників до навчання в школі.

У школі здійснюється проведення профорієнтаційної роботи з учнями; проводиться роз’яснювальна робота з батьками, учнями щодо організації профільного навчання, до профільної підготовки, формування шкільної мережі, участь у Днях відкритих дверей різних навчальних закладів.

У школі створено всі умови для забезпечення гарантованого права громадян на здобуття якісної базової та повної загальної середньої освіти, для формування гармонійно розвиненої особистості, збагачення здібностей кожного учня.

Виходячи з вищезазначеного, завдання педколективу щодо охоплення учнів навчанням наступні:

  • Продовжити профілактичну та роз’яснювальну роботу з батьками щодо відвідування учнями навчальних занять,
  • Продовжити роботу зі службою сім’ї та молоді, з комісією у справах неповнолітніх, залучати їх до проведення роз’яснювальної, профілактичної роботи правознавців.
  • Адміністрації, класним керівникам, учителям, батьківському комітету класів систематично контролювати відвідування учнями навчальних занять, продовжити практику розгляду даного питання на засіданні педрад, шкільній лінійці та вести індивідуальну роботу з батьками учнів, які часто пропускають навчальні заняття.

Кадрова політика

Відповідно до ст.45 Закону України «Про загальну середню освіту» кадрове забезпечення школи здійснюється в повній відповідності зі штатним розписом та навчальним планом.

Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня.

У 2021/2022   навчальному році освітній процес у закладі забезпечували 97  педагогів.

Забезпеченість  школи педагогічними кадрами відбувається за рахунок штатних працівників.

          Основними мотивами розстановки педагогічних кадрів є:

  • наступність в роботі вчителя;
  • його педагогічний досвід і кваліфікація
  • характер взаємин суб’єктів навчально-виховного процесу.

Освітній та кваліфікаційний рівні педагогічних працівників, практичний досвід педагогічної роботи колективу обумовлюють високий рівень працездатності, що є головною умовою реалізації державної політики  в галузі освіти й упровадження  інноваційних ідей розвитку закладу освіти.

На сьогоднішній день в закладі працює 2 молодих спеціаліста, для яких організовано роботу  Школи  молодого вчителя. Всі педагоги  мають вищу освіту. Всі педагоги володіють  інформаційно-цифровими  технологіями.

  Розподіл навчального навантаження між учителями проведено відповідно до фаху та кваліфікації за погодженням з профспілковим комітетом школи.

Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність, інші характеристики. Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня.

Атестація педпрацівників

Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педкадрів відіграє атестація, яка сприяє моральному та матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих вчителів у практику навчання та виховання учнів.

Атестація вчителя розглядається адміністрацією навчального закладу як вагомий елемент внутрішкільного контролю і крок до якісної освіти та здійснюється відповідно до нормативних документів. Атестація педагогічних працівників у 2021/2022 навчальному році здійснювалася відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 № 1135 «Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2013 р. за № 1417/23949

За перспективним графіком проходження атестації у 2020/2021  навчальному році атестувалися  учителі відповідно до  Типового положення про атестацію педагогічних працівників було скориговано графік курсової перепідготовки.

Усі педпрацівники, що атестувалися,  ознайомлені з нормативними документами щодо атестації, питаннями професійної діяльності, які вивчалися  членами атестаційної комісії. У закладі освіти було поновлено стенд з питань атестації.

Планування й організація роботи з атестації базувалися на основних принципах, головними з яких є особистісно орієнтований підхід до вчителя, який атестується, гуманність і демократичність взаємин шкільної адміністрації й педагогів, що забезпечує відкритість і колегіальність при проведенні атестації.

В період атестації вчителями на високому науково-методичному рівні були проведені відкриті уроки та виховні заходи.

Результати атестації продемонстрували обізнаність вчителів в питаннях  чинного законодавства в галузі освіти, навчально-методичного забезпечення предмету, який викладається, ведення шкільної документації, психолого-педагогічної та методичної літератури, нових освітніх технологіях та методиках  щодо організації освітнього процесу. Атестаційна комісія підготувала узагальнений висновок про педагогічну та методичну діяльність кожного вчителя, що атестувався, склала протоколи оцінювання системи і досвіду роботи. Підсумки атестації педагогічних працівників школи у 2021/2022 навчальному році відображено у наказі «Про підсумки атестації педагогічних працівників у 2022 році».

В закладі створені умови для організації методичної роботи, впровадження інноваційних технологій, консультаційна допомога вчителям.

Виходячи з вимог сьогодення, педагогічний колектив   ефективно працює над впровадженням інноваційних технологій  навчання та виховання, а саме: технології особистісно зорієнтованого навчання, компетентнісного навчання, рівневої диференціації, розвитку критичного мислення, інформаційно-цифрових  технологій навчання, ігрових технологій, проектних технологій.

Колективом школи опрацьовано велику кількість науково-методичної літератури з метою ознайомлення з сучасними підходами до роботи в Новій українській школі. Постійно проводиться консультаційна робота в межах шкільних методичних об’єднань, Школи молодого вчителя.

Підвищення кваліфікації

Протягом кількох останніх років, працюючи відповідно до Закону «Про освіту», наша школа наполегливо прагне досягти гуманістичного характеру освіти, підпорядкування його цілей, змісту організації вільного розвитку особистості учня. Сьогодні педагоги вчаться бачити в дитині неповторну індивідуальність, формування якої в кожному окремому випадку є особливим завданням. Освіта набуває особистісно орієнтованого компетентнісного характеру. ЇЇ завдання – виховати творчу людину, яка надалі сама продовжить процес виховання шляхом самовиховання та самовдосконалення.

Важливо, щоб школа не примушувала учнів пристосовуватися до своїх планів і новацій, бажань і можливостей учителів, а, навпаки. Форми і способи організації освітньої діяльності відповідали рівню розвитку підготовки учнів, їхнім здібностям, інтересам. Саме над цим і працює наш педколектив, члени якого постійно підвищують свій професійний рівень на курсах кваліфікації.

Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи.

За звітний період забезпечено виконання плану курсової підготовки на 100% від запланованої кількості.

 

       Ефективність проходження курсової підготовки полягала у забезпеченні взаємодії всіх систем безперервного підвищення кваліфікації, розкриття  вчителям  шляхів використання теоретичних знань у їхній практичній діяльності, а також інтенсифікації самостійної роботи над підвищенням професійної кваліфікації.

Поряд з основними тематичними курсами вчителі пройшли спецкурси, сертифікаційні тести і обрали  актуальні  теми сьогодення, успішно оволоділи знаннями щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій  на уроках  у навчально-виховному процесі:

       Ефективність проходження курсової підготовки полягала у забезпеченні взаємодії всіх систем безперервного підвищення кваліфікації, розкриття  вчителям  шляхів використання теоретичних знань у їхній практичній діяльності, а також інтенсифікації самостійної роботи над підвищенням професійної кваліфікації.

З метою саморозвитку та самоосвіти та введенням дистанційної форми навчання на період пандемії COVID-19 в цьому навчальному році педагоги школи брали участь в онлайн вебінарах та конференціях освітніх порталів, за що отримали свідоцтва та  успішно оволоділи знаннями щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій  на уроках  у навчально-виховному процесі.

Задача роботи з педагогічними кадрами полягала у забезпеченні безперервної освіти педагогічних працівників, підвищенні їх професіоналізму, освітнього загальнокультурного рівнів, удосконаленні науково-методичного, інформаційного забезпечення педагогічної діяльності. 

Методична робота

Організація методичної роботи та її результативність в  закладі відповідає законодавству, інструктивно-нормативним документам про роботу загальноосвітніх навчальних закладів.

Її зміст спрямований на підвищення рівня теоретичної підготовки кожного вчителя, активізацію творчого потенціалу педагогічного колективу, засвоєння й упровадження в шкільну практику прогресивних технологій навчання та виховання, перспективного педагогічного досвіду, підвищення результативності педагогічної праці шляхом проведення наступних заходів:

  • Засідання педагогічних рад
  • Проведення науково-практичних семінарів
  • Організація та проведення предметних тижнів
  • Проходження курсів підвищення кваліфікації педагогів
  • Участь у конкурсах фахової майстерності
  • Організація роботи «Школи молодого вчителя»
  • Організація самоосвітньої діяльності, атестація педагогів
  • Вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду
  • Залучення вчителів до участі у проектах професійного розвитку

Структура методичної роботи школи складається із взаємопов’язаних та взаємодіючих елементів:

У школі працюють методичні об’єднання. На належному рівні планується та проводиться робота кожного методичного об’єднання вчителів, колективи яких пов’язують свою роботу із загальною шкільною проблемою, вивчають і впроваджують сучасні технології навчання, проводять на високому та достатньому рівнях предметні тижні, відкриті уроки, позакласні заходи.

На запланованих засіданнях методичних об’єднань були обговорені такі організаційні питання:

  • Зміни в навчальних програмах;
  • Впровадження нового Державного стандарту початкової школи;
  • Концепцію «Нова українська школа»;
  • Закон України «Про освіту»;
  • Положення про сертифікацію педагогічних працівників,
  • Типових освітніх програм для  1-3,  4 класів.
  • Підготовка та проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, завдань державної підсумкової атестації.

Працюючи у методичних об’єднаннях, педагоги школи дійшли думки, що  вчитель сьогодні повинен бути організатором, який спрямовує учнів  на розв’язання навчальних завдань. Якби активно не прагнув учитель викладати свій предмет, якщо при цьому він не забезпечить активну діяльність учнів, її мотивацію й організацію, процес навчання фактично не функціонуватиме в зв’язку з відсутністю дидактичної взаємодії між учителем та  учнем. Чим різноманітнішою є навчальна діяльність, тим більшою розвивальною функцією наповнюється учіння. Тільки за таких умов можна досягти компетентності учнів як інтегрованого результату учіння. Над чим наш педагогічний колектив працює останні роки.

Працюючи над проблемною темою школи й задачами методичних об’єднань, учителями було визначено етапи роботи над проблемною темою, з’ясовано основні цілі та завдання, сплановано роботу над темою.

       Недоліками в роботі методичних об’єднань є відсутність систематичної індивідуальної роботи з учнями низького рівня навченості й недостатня робота зі здібними учнями, не завжди враховуються психологічні особливості дітей. Не на належному рівні проводилася робота щодо залучення учнів до роботи в Шкільному науковому товаристві. Проблемою залишається те, що не всі вчителі залучають дітей до участі в олімпіадах.  Це вказує на недостатню роботу вчителів щодо формування ключових та предметних компетенцій, а як наслідок - невміння   учнів соціалізуватися в сучасному середовищі. Тому варто надалі приділити увагу комплексному процесу засвоєння індивідом певної системи знань, норм і цінностей, які дозволять йому бути повноправним членом  суспільства.

Виходячи з цього, вирішено продовжити роботу над  проблемою  школи: та визначено загальні напрями в організації методичної роботи: підвищення педагогічної майстерності вчителів через оптимальну структуру науково-методичної роботи, удосконалення професійної компетентності кожного вчителя, розвитку їх творчої ініціативи; упровадження в навчально-виховний процес досягнень перспективного педагогічного досвіду, інноваційних проектів, новітніх технологій та забезпечення їх практичної реалізації; забезпечення реалізації принципів гуманізації, демократизації та спрямованість процесу навчання на розвиток особистості учня. Встановлення пріоритету уроку як засобу соціалізації учнів; активізація видавничої діяльності вчителів та участь в інноваційній та дослідно-експериментальній роботі; підвищення ІКТ-компетентності педагогів із метою ефективної інформатизації освітнього процесу; впровадження дистанційного навчання та використання на уроках хмарних технологій, удосконалення контрольно-оцінювальної діяльності в процесі навчання з урахуванням сучасних досягнень педагогіки; здійснення психолого-педагогічного супроводу навчально-виховного процесу.

Відповідно до плану роботи школи були проведені предметні тижні.

На належному науково-методичному рівні було проведено ряд заходів в рамках педагогічних тижнів вчителями гуманітарного циклу, природничих наук, початкових класів, математики, фізики.

До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають педагогічні звання, вищу та першу кваліфікаційні категорії. Вони є керівниками шкільних методичних об’єднань,  наставниками молодих вчителів. За їх активної участі проходять предметні тижні.

     Одним із напрямків методичної роботи школи була організація роботи з молодими спеціалістами,  завдання якої – надання необхідної допомоги молодим спеціалістам в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвиток вмінь використовувати у своїй роботі досягнення сучасної психолого-педагогічної науки, творчої активності молодих спеціалістів. Адміністрація школи на етапі знайомства з роботою молодого спеціаліста ставить перед собою низку завдань:

•    визначити ступінь професійної зацікавленості молодого спеціаліста;

•    перевірити яку роботу з підготовки молодого спеціаліста до практичної діяльності провело методоб’єднання, як він веде документацію, чи знає нормативні документи, чи забезпечений програмами, задоволений спілкуванням з наставником;

•    визначити науковий рівень викладання;

•    вивчити, чи зміг молодий вчитель встановити контакт з дітьми, як складаються його стосунки з класом.

     В закладі організовано роботу «Школи молодого вчителя». На засіданнях було розглянуто ряд запитань:

-    Урок – основна форма організації навчально- виховного процесу. Типи і структура уроку. Вибір оптимального поєднання методів навчання.

-    Творчість вчителя в дії: моделювання фрагментів уроків з використанням активних форм і методів навчання. Як зробити урок ефективним»

-    Особливості роботи з "важкими” учнями". Психотехніка вчителя.

-    "Способи активізації пізнавальної діяльності".

-    «Реалізація диференційованого та індивідуального підходів до навчання».

У 2021/2022 навчальному році  навчально – виховний процес було спрямовано на інтелектуальний, соціологічний і фізичний розвиток кожної дитини як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти, використовувати знання в нестандартних ситуаціях.

Шкільна документація з методичної роботи ведеться своєчасно, відповідно до нормативних вимог. Вчителі мають змогу користуватися цією документацією.

Методична робота здійснювалася  за такими напрямками: організаційно-педагогічний, інструктивно-методичний, пошуково-дослідницький, впровадження в практику елементів перспективного педагогічного досвіду.

Адміністрація школи постійно здійснює керівництво методичною роботою і контроль за її проведенням.

У 2021/2022 навчальному році належна увага була звернена на стан викладання та якість навчальних досягнень з  географії , української мови та літератури, початкових класів,  фізики та математики. Матеріали перевірок узагальнені в довідках та наказах директора, обговорені на нарадах при директорові та методичних об‘єднаннях.

Аналіз виховної роботи за 2021/2022 н.р.

На  виконання Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243  «Про основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», листа МОН України №1/9-523 від 16.08.2019 «Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2021/2022 навчальному році» виховання учнів у здійснювалося в контексті громадянської і загальнолюдської культури, охоплювало весь навчально-виховний процес, ґрунтувалося на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднувало інтереси особистості, суспільства і держави.

          Робота класних керівників та всіх педагогів закладу спрямована на формування загальнокультурних і національних цінностей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, природи, мистецтва, самої себе. Проблеми, що стояли перед класними керівниками, стосувалися згуртування дитячого колективу, формування активної громадянської позиції учня, формування творчої особистості, розвитку її здібностей, формування творчого потенціалу морально цілісної особистості, аналізу та діагностики у роботі класного керівника, інтерактивних форм й методів роботи, попередження булінгу та домашнього насильства.  Їх вирішення ґрунтувалося на реалізації ідеї комплексного підходу до виховного процесу.

    Методичне об’єднання класних керівників працювало над вдосконаленням своєї роботи, сприяло професійному зростанню особистості педагога, стимулювало творчість класного керівника, підвищувало його роль і авторитет.            Велику увагу було звернено на втілення  в роботу  класного керівника проектних технологій та форм соціалізації школярів на уроках та в позаурочній діяльності. У поточному навчальному році всі класні керівники поділилися досвідом своєї роботи щодо реалізації важливих для класного колективу проблем.      Контроль за станом виховної роботи здійснювався у формі наказів, індивідуальних бесід, виступів та обговорень на педрадах, нарадах різних рівнів, на засіданні методичного об’єднання. 

    В умовах карантину та дистанційного навчання, воєнного стану всі класні керівники  виконували свої функціональні обов’язки . Актуальні питання у виховній системі   реалізовані , у зв’язку з карантином та дистанційною формою навчання, не в повному обсязі.

 Система виховної роботи закладу заснована на ідеї педагогіки життєтворчості, сприяє становленню і розвитку особистості школяра, створенню ситуації успіху та самореалізації дитини. У закладі створено громадсько-освітній простір виховання дітей: виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин.

     Основою виховного процесу у закладі є людина як найвища цінність. Виховна проблема ЗДВР - це виявлення рівнявихованності учніві розвитку особистості, їх ставлення до різних видів діяльності, громадських доручень, до праці, до суспільства, до Батьківщини.

 

ВИХОВНУ ДІЯЛЬНІСТЬ СПРЯМОВАНО ЗА ПРИНЦИПАМИ:

 

  • системності;
  • національної спрямованості;
  • гуманізації та демократизації;
  • творчої діяльності;
  • самостійності і самореалізації;
  • врахування інтересів, запитів різних категорій учнів.

 

       Виховна робота в закладі протягом навчального року була спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцію про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про освіту», Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2022 року (Указом Президента України від 25 червня 2017 року №344/2017), концепцією програми «Школа доброзичливого ставлення до дитини», Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2022 року, проєктом «Безпечна школа» (антибулінг), методичними рекомендаціями з деяких питань організації в закладах освіти виховної роботи.  Виховна діяльність здійснювалась у відповідності до наступних ключових напрямів:

•         військово-патріотичне виховання;

•         громадсько-правове виховання;

•         екологічне виховання;

•         художньо-естетичне виховання;

•         родинно-сімейне виховання;

•         моральне виховання;

•         профорієнтаційне виховання;

•         превентивне виховання

•         формування здорового способу життя;

•         розвиток творчих здібностей.

Та відповідно до основних орієнтирів виховання:

•         ціннісне ставлення до себе;

•         ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;

•         ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

•         ціннісне ставлення до праці;

•         ціннісне ставлення до природи;

•         ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

        Основною метою у вихованні учнів у 2021-2022 навчальному році є продовження формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вміння вирішувати особисті проблеми, творити себе і оточуючий світ.

        Серед основних завдань — національно-патріотичне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання дітей.

        Виховна робота в 2021-2022 навчальному році була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

       Педагогічний  колектив  створює  сприятливі  умови  для поліпшення  рівня  виховного  процесу,  плідно  працює  над  виховною  проблемою  «Удосконалення виховної роботи відкритого виховного простору, спрямованого на плекання дитини як суб’єкта власного життя і успіху, оволодіння нею життєвого компетентністю»

   

  Для  реалізації  проблемної  теми  було  розроблено  план  виховної  роботи, який  охоплює  всі  напрями  виховання,  включає  в  себе  календарні,  традиційні  шкільні   свята,  різноманітні  заходи. На  позакласних  заходах  класні  керівники  виховують  національну  самосвідомість,  патріотизм,  формують  фізичну  та  екологічну  культуру,  здоровий  спосіб  життя, та створюють умови для розвитку творчої особистості.

    З  метою  поширення правових  знань,  підвищення  рівня  правової  освіти,  профілактичної  та  превентивної  роботи , а також забезпечення  повноцінного  розвитку   дітей  і  молоді,  охорони  та  зміцнення  їхнього  здоров’я,  формування  фізичних  здібностей  особистості у 2021-2022 навчальному році було  проведено такі заходи:

 

  • Свято першого дзвоника «День знань». Створення відео привітання з учнями 1 та 11 класів.
  • Проведення Олімпійського тижня.

  • Проведення конкурсів «Дари природи»  та «День квітів»

  • Урок миру «Діти за мир
  • Проведення тижня протидії булінгу;
  • Гра-вікторина «Ми – пішоходи» в рамках місячника «Увага!Діти на дорозі!»
  • Вікторина «Безпека руху пішоходів» в рамках Місячника безпеки руху 
  • Святкування дня вчителя.«Ми любимо Вас дорогі вчителі»
  • Класні години «Людям похилого віку шана й повага»
  • Проведення тижня знань з основ безпеки життєдіяльності.
  • День Українського козацтва.
  • Виховні години «Ми – роду козацького діти, землі української цвіт»    
  • Проведення місячника благоустрою.
  • Міжнародний день толерантності. Виховні години «Толерантність повинна стати ознакою вашого життя»
  • Всесвітній День Захисту прав дітей. Проведення   конкурсу малюнків.
  • День Гідності та свободи.
  • День пам’яті жертв голодомору. Акція «Засвіти свічку»
  • Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Акція «Червона стрічка»
  • Міжнародний день інвалідів
  • День Збройних Сил України
  • Міжнародний день пам’яті жертв геноциду. Вшанування їхньої гідності і попередження цих злочинів.
  • Андріївські вечорниці.
  • День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС.
  • День Святого Миколая.
  • День Соборності.Декада допомоги зимуючим птахам.
  • День Героїв Небесної Сотні.Акція «Ангели пам’яті»
  • День Святого Валентина.
  • 8 березня. Міжнародний жіночий день
  • День гумору
  • Проведення місячника благоустрою
  • Всесвітній День Здоров’я.Спортивні естафети на уроках фізичного виховання.
  • Міжнародний День пам’яті трагедії на Чорнобильській АЕС.
  • Міжнародний день матері
  • Міжнародний День родини
  • День пам’яті і примирення
  • День Вишиванки
  • Останній дзвоник

 

За період воєнного часу з 24.02.2022 по 27.05.2022 дистанційно здійснювалася виховна діяльність. Згідно окремого виховного  плану роботи (по можливості) заплановані заходи. Для організації  заходів  було створено групи  у Viber. Результати роботи публікувалися на сторінці нашої школи у Фейсбук.

Проведенні заходи:

  • День українського добровольця
  • Створення флешмобу «Ми віримо в сили ЗСУ»
  • Проведення флешмобу у піжамах до Всесвітнього Дня Сну.
  • Проведення інструктажів з учасниками освітнього процесу «Як діяти у випадку тривоги»
  • Всесвітній день казки. Проведення виховної години «Які ви знаєте казки»,онлайн-конкурсу малюнків «Моя улюблена казка»
  • Всесвітній День Води. «Вода – найцінніший скарб планети»
  • Проведення акції: «Намалюй листа солдату, напиши слова підтримки»
  • Проведення інформаційної хвилинки для учнів «Як діяти у разі сигналу тривоги? Куди бігти? Найближче укриття у вашій місцевості»
  • Проведення онлайн-уроків «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами»
  • День гумору. Проведення онлайн - конкурсу карикатур «Сміхопанорама»
  • Проведення онлайн-уроку «Птахи – наші друзі». До Міжнародного Дня Птахів.
  • Конкурс малюнків «Моя країна – Україна»
  • Створення відео-подяки воїнам ЗСУ.
  • Організація збирання гуманітарної допомоги воїнам ЗСУ.
  • Проведення акції «Великодній кошик для солдатів ЗСУ»
  • Проведення флешмобу «Писанка»
  • Міжнародний День Пам’яті Чорнобиля. Урок «Сум і біль Чорнобиля»
  • Написання творів «Нам потрібен мир»
  • День пам’яті та примирення. «Пам’ятаємо.Перемагаємо. Ніколи-знову». Проведення єдиного виховного уроку « Пам’ятаємо своїх героїв»
  • Акція «Червоні маки»
  • День матері «Дякую матусі»
  • День сім’ї. Фотофлешмоб «Моя сім’я»
  • День пам’яті жертв політичних репресій.
  • Конкурс малюнків «Війна очима дітей»
  • День вишиванки.  Фотофлешмоб «У рідному краї цвітуть вишиванки»
  • Проведення інструктажів безпеки: «Безпека під час літніх канікул»

Рада профілактики правопорушень.

         Значну  увагу  приділяли роботі Ради профілактики правопорушень, профілактиці булінгу  у шкільному  середовищі  та  роботі  з  попередження  випадків  торгівлі  людьми. Питання з профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед учнів розглядалися: на нарадах при директорові, на засіданнях методичного об’єднання класних керівників, загальношкільних батьківських зборах, на засіданнях Ради школи.

           Особливу увагу приділяли роботі з попередження шкільного булінгу. Дуже небезпечним та поширеним  стало явище цькування в  українських школах. За даними соціологічних опитувань 25% школярів зазнавали цькувань,67 % дітей були жертвами, кривдниками або свідками булінгу, 48 % дітей нікому не розповіли про пережите.

     Усі заходи сприяють поліпшенню умов навчання, розвитку та виховання дітей. З учнями школи, схильними до девіантної поведінки та пропусків навчальних занять без поважних причин, проводиться планомірна робота щодо охоплення їх навчанням та позаурочною діяльністю .

      Приділялася увага роботі з попередження наркоманії, алкоголізму, боротьбі з тютюнопалінням серед неповнолітніх. З метою профілактики та пропаганди здорового способу життя, боротьби з наркоманією та СНІДом, відповідно до річного плану роботи проводилися тематичні заходи.У школі розроблено наскрізну систему бесід та тематичних годин з морально- правового  виховання. Під час виховних годин класні керівники застосовували активні методи роботи, використовували методику колективної творчої діяльності.

      Формування ініціативної, здатної приймати свідомі рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через участь в органах учнівського самоврядування. Модель учнівського самоврядування нашої школи має цілеспрямовану, конкретну, систематичну, організовану і прогнозовану за наслідками діяльність. Робота самоврядування налагоджена таким чином, що кожен учень має доручення (постійні, тимчасові).          

      

  Попередження дитячого травматизму

        Головною метою державної політики у сфері профілактики дитячого травматизму є забезпечення умов реалізації конституційного права кожного громадянина на охорону життя та здоров'я, підвищення рівня безпеки життєдіяльності населення, особливо дітей, як передумови сталого соціально-економічного розвитку країни. Проблеми поліпшення умов навчання учасників навчально-виховного процесу, попередження їх травматизму стають надалі все більш актуальними і широко обговорюються на загальнодержавному та місцевому рівнях. Протягом року значна увага приділялась заходам з попередження дитячого травматизму.

      Усю виховну роботу колектив спрямовував на те, щоб допомогти дітям розкрити свої творчі здібності, позбавитися комплексів та страхів, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Плануємо всім педагогічним колективом продовжити роботу в усіх напрямках у наступному навчальному році.

      В закладі  розвинена  художня  самодіяльність,  учасники  якої  беруть  активну   участь у   всіх  загальношкільних  заходах,  що  проводяться  в  школі,  а  також  активно  демонструють  свої  таланти  під  час  заходів,  що  організовуються  в   громаді. Враховуючи  результати  навчально-виховної  роботи  та  з  метою  підвищення  її результативності

 РЕКОМЕНДУЮ:

1.Педагогічному  колективу  школи  продовжувати  удосконалювати  форми  і  методи  роботи  з  вирішення  виховної  проблеми  школи «Становлення та розвиток особистості учня на основі національних цінностей та толерантності»

2.Формувати  в  учнів  любов  до рідного  краю,  прагнення  поглибити     знання  про  історію  Батьківщини,  рідного  краю,  виховувати  гордість за героїчне  минуле  свого  народу.

3.Всім  класним  керівникам  у  виховній  роботі  продовжувати  пропаганду   здорового  способу  життя, проводити виховні години  на  теми  по  профілактиці  шкідливих  звичок  та  правопорушень.

4.Всьому педагогічному  колективу  активно  залучати  учнів  до  участі  в 

      шкільних, районних,  обласних  та  всеукраїнських  конкурсах.

5.Урізноманітнювати  форми  виховної  діяльності  з  прищеплення  учням 

     високої  правової  культури,  поваги  до  законів  та  символів  держави.

      В закладі  розвинена  художня  самодіяльність,  учасники  якої  беруть  активну   участь у   всіх  загальношкільних  заходах,  що  проводяться  в  школі,  а  також  активно  демонструють  свої  таланти  під  час  заходів,  що  організовуються  в   громаді. Враховуючи  результати  навчально-виховної  роботи  та  з  метою  підвищення  її результативності 

Діяльність методоб’єднань класних керівників 1-11 класів була спрямована на реалізацію головної мети: створення шкільного соціально-культурного освітнього середовища, яке сприяє розвитку інтелектуальних здібностей справжнього патріота своєї країни, зміцненню фізичного та духовного здоров’я підростаючого покоління та майбутніх захисників Батьківщини, формуванню навичок здорового способу життя у вихованців.

Класні керівники працювали за індивідуальними планами виховної роботи,  змістовна наповнюваність яких відповідала віковим особливостям учнів.

У школі присутні куточки державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України — Гербом, Прапором, Гімном.

Як свідчить досвід, успішним є поєднання роботи з охорони життя та здоров’я з проведенням практичних занять  з цивільної оборони та надзвичайних ситуацій та відпрацьовування евакуацій учнів та педагогічного колективу школи. Так, на початку та в середині навчального року було проведено навчальну евакуацію учнів школи, педагогічного колективу та технічного персоналу з будівлі школи. Під час цього навчання були виявлені певні недоліки, які потім було виправлено. В квітні було дистанційно проведено Тиждень захисту людини в надзвичайних ситуаціях. На уроках «Захисту України» учні 10-11 класів ознайомилися з тактичною медициною, поспілкувалися з представником  Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

 Складовою частиною виховної роботи є шкільне самоврядування, яке є однією із важливих умов залучення учнів до громадської діяльності. Самоврядування  для учнів є справжньою школою демократії, школою громадянського становлення підростаючого покоління. Ефективність виховної діяльності школи залежить і від активної співпраці з дитячими та молодіжними громадськими організаціями, які визнані державою і носять неполітичний характер. 

За напрямком правової освіти учнів, школа тісно співпрацює з правоохоронними установами району. Проводиться профілактична робота за участю представників ювенальної превенції Національної поліції України. Основна мета роботи школи в цьому напрямку - координація зусиль педагогічного колективу щодо запобігання правопорушень, надання допомоги вчителям, класним керівникам, батькам з цього питання. Індивідуальна робота з учнями та їх батьками проводиться систематично з метою профілактики правопорушень. На кінець навчального року правопорушень серед учнів не виявлено, учнів які ухиляються від навчання – немає. Плани індивідуальної роботи з учнями контрольованої групи були складені у вересні. За цей час з учнями була проведена діагностика індивідуальних особливостей за різними методиками. У планах виховної роботи класних керівників, та плані роботи  соціального педагога було заплановано бесіди з правового виховання, бесіди з профілактики правопорушень, тиждень правових знань, питання з профілактики правопорушень розглядалися на батьківських зборах.

Протягом року діти залучалися до участі в роботі гуртків, спортивних секцій, позакласній роботі.

Проведення виховної роботи відображено також і в шкільній документації. Класні керівники в класних журналах відповідно до вимог ведення класних журналів регулярно ведуть облік відвідування учнями школи, підбиваючи підсумки на кінець кожного семестру.

     Відповідно до Закону України «Про освіту» та на виконання наказу МОН України від 04 вересня 2003 року № 595 «Про вдосконалення постійного контролю за охопленням навчанням і виховання дітей» та з метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття повної загальної освіти та вдосконалення постійного контролю за охопленням навчанням й вихованням дітей шкільного віку, в школі здійснюється контроль за відвідуванням учнями школи. В школі ведеться планомірна робота з контролю за відвідуванням учнями школи, попередження прогулів, рівню навчальних досягнень.

У порівнянні з минулим навчальним роком кількість пропусків без поважних причин учнями стало значно менше. Це можна пояснити контактом класних керівників з батьками учнів, а також кропіткою роботою з учнями всього педагогічного колективу школи.

Ще одним із напрямків роботи педагогічного колективу школи є створення умов для творчої самореалізації кожного учня. У зв'язку з цим велика увага приділяється залученню школярів до гуртків що працюють на базі школи.

Виховна цілісність участі учнів у роботі гуртків полягає в тому, що колективна справа зближує дітей, пробуджує почуття відповідальності, колективне переживання успіхів і невдач, що дає поштовх до творчого розвитку кожного учня окремо.

Основними напрямками роботи гуртків є закріплення, збагачення та поглиблення знань, набутих дітьми у процесі навчання, розширення загальноосвітнього кругозору, формування інтересів до різних галузей науки, техніки, мистецтва, спорту, виявлення і розвиток індивідуальних творчих здібностей та нахилів.

Тож в наступному навчальному році планується продовжити систему виховної роботи та роботи з батьками, підвищувати творчий потенціал педагогів,  уникати старих стереотипів у вихованні моральних якостей дітей.

Звичайно,  школа постійно потребує підтримки батьків. На жаль,  деякі батьки залишаються  тільки спостерігачами, а то і взагалі перекладають свої обов’язки на школу. Причиною є не тільки матеріальне становище багатьох сімей, а й соціальні проблеми й не бажання допомагати своїм дітям. В школі постійно ведеться просвітницька робота з батьками. А саме:

-  батьківські збори (4рази  на рік з окремої теми);

- загальношкільні збори - 2 рази на рік,

- індивідуальна робота та ін...

         Виховання учня в школі і сім’ї - щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра.   Класні керівники протягом  навчального року проводили батьківські збори, анкетування батьків та учнів, постійно підтрмують

зв’язок в створених класних групах Вайбер.

       Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, родинних свят, хоча явка їх на такі свята, масові заходи   є низькою, високою вона є лише у початкових класах.

Робота соціального захисту учнів

Соціально — психологічна служба закладу  представлена роботою соціального педагога та практичного психолога, ,які протягом  2021 – 2022 н. р.  працювали над забезпеченням конструктивного проходження процесу соціалізації  та адаптації учнями школи, профілактиці негативних явищ в школі, а також розвитку повноцінної особистості учня школи та відповідального громадянина.

 

  Планування роботи соціально-психологічної служби здійснюється на підставі наказу МОН №509 від 22 травня 2018 р. «Положення про психологічну службу у системі освіти України», лист МОН  від 18.07.2019 №1/9-462  «Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2019-2020 н.р.»;

 Лист МОН від 27.06.2019 № 1/9-414 «Деякі питання щодо створення у 2019-2020 н.р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок»;

Лист МОН від 18.05.2018 № 1/11-5480 «Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству»;

Лист МОН від 24.07.2019 №1/9-477 «Про типову документацію працівників психологічної служби у системі освіти України»;

Наказ МОН №864 від 28.12.2006 «Про планування діяльності та ведення документації соціальним педагогом у роботі з дітьми-інвалідами у системі Міністерства освіти України»; Закон «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю»;

Закон «Про соціальні послуги», наказу №609 від 08 червня 2018 р. «Про затвердження примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти»;

Лист МОН від 29.01.2019 №1/11-881 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу  (цькуванню) в закладах освіти та порядку реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»;

Закон України від 7 січня 2018 р. «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

 У своїй діяльності соціально-психологічна служба керується Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно- правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про протидію торгівлі людьми», Конституцією України, Загальною декларацією прав людини, Конвенцією ООН про права дитини, Етичним кодексом та іншими.

Мета: Здійснення соціального супроводу процесу навчання і виховання учнів та методичної роботи школи.

Завдання:

  1. Сприяння створенню умов для успішної соціалізації здобувачів освіти.
  2. Вивчення особистості здобувача освіти, виявлення індивідуальних особливостей, інтересів, нахилів з метою здійснення індивідуального підходу в освітньому процесі.
  3. Своєчасне запобігання можливим відхиленням у становленні особистості, попередження проявів соціальної дезадаптації учнів.
  4. Проведення корекційної роботи, спрямованої на подолання відхилень у розвитку, незадовільної успішності й поведінки здобувачів освіти, кризових життєвих ситуацій, формування здорового способу життя.
  5. Надання допомоги у професійному та особистісному самовизначенні.
  6. Сприяння підвищенню психологічної культури учасників освітнього процесу: проведення індивідуальних та групових консультацій, виступи на педрадах, батьківських зборах.

          

     

Пріоритетними напрямками

 діяльності соціального педагога в 2021-2022 н. р. були:

-   проведення роботи щодо запобіганню явищам соціальної дезадаптації, виявлених за результатами діагностики, спостережень, запитом вчителів, класних керівників;

- сприяння створенню позитивного соціально-психологічного мікроклімату в класних колективах, проведення роботи щодо гармонізації стосунків здобувачів освіти у школі та в сім'ї;

-  здійснення профілактичної роботи щодо булінгу, насильства та правопорушень в освітньому середовищі;

-      здійснення соціально-педагогічного супроводу:

- здобувачів освіти, позбавлених батьківського піклування;

- здобувачів освіти, які стоять на внутрішньошкільному обліку;

- здобувачів освіти з особливими освітніми потребами.

Робота соціального педагога здійснювалася за наступними напрямками:

  • діагностика;
  • корекція (корекційно-розвиткова функція);
  • профілактика, у тому числі розвиток соціальних навичок;
  • навчальна діяльність;
  • консультування;
  • звязки з громадськістю;
  • просвіта та ін.

На початку навчального року, протягом вересня, було складено соціальні паспорти груп і на їх основі складено соціальний паспорт школи.

Профілактична робота є системою спільних дій усіх учасників навчально-виховного процесу і ґрунтується на своєчасному виявленні та усуненні негативних інформаційних, педагогічних, психологічних, організаційних факторів,що зумовлюють відхилення в психологічному та соціальному розвитку учнівської молоді, в їхній поведінці, стані здоров’я, а також в організації життєдіяльності і дозвілля.

 

Робота здійснюється за такими напрямами:

1. діагностичний - за допомогою тестів, анкетувань вивчаю та оцінюю особливості діяльності і розвитку учнів, досліджую спрямованість впливу мікросередовища, особливостей сім’ї та сімейного виховання, також джерела негативного впливу на учнів;

2. прогностичний - прогнозую на основі спостережень та досліджень, посилення негативних чи позитивних сторін соціальної ситуації, що впливає на розвиток особистості учня чи групи;

3. консультативний – проводжу як індивідуальні, так і групові консультації для учнів, педагогів, батьків з наступних питань:

  • профілактика правопорушень серед учнів;
  • соціальний та педагогічний супровід учня, що знаходиться у складних життєвих обставинах;
  • вирішення конфліктів в групі та  сім’ї учнів.

4. захисний – виявлення неблагополучних сімей, та створений банк даних на них;

5. профілактичний (пропагую здоровий спосіб життя, сприяю попередженню негативних явищ в учнівському середовищі);

6. соціально-перетворювальний (надаю соц. Послуги, спрямовані на задоволення соціальних потреб учнівської молоді);

7. організаційний (координую діяльність і взаємодію усіх суб’єктів соціального виховання);

8. зв’язки з громадскістю - зв’язок з родичами учнів, відвідування за місцем проживання, листування з органами місцевого самоврядування, відділом поліції.

Загалом була виконана така робота:

  • забезпечення індивідуального підходу до кожного учня на основі його психологічного вивчення;
  • розробка соціального паспорту школи;
  • пропаганда здорового способу життя, профілактика алкоголізму, наркоманії, злочинності;
  • забезпечення учнів початковими знаннями про права та свободи дітей, а також норми, що регулюють відносини практично в усіх сферах суспільного життя (була проведена виховна година з учнями на тему: «Правова культура-мужність держави»;
  • соціально-педагогічний супровід учнів пільгових категорій
  • оновлюю інформацію банку даних на дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, дітей з обмеженими функціональними можливостями;
  • з метою виявлення соціально незахищених сімей, співпрацюючи з класними керівниками, майстрами виробничого навчання, в разі потреби  організовую обстеження житлово-побутових умов сімей, на основі чого складаю акти;
  • залучення учнів до гурткової діяльності;
  • індивідуальна робота з учнями та їх батьками;
  • сприяння у поверненні учнів до навчання;
  • відвідування їх вдома, складання протоколів;
  • приймаю участь у організації рад профілактики;
  • систематичний контроль за відвідуванням учнями, схильними до пропущень навчальних занять;
  • співпраця із службами у справах дітей, поліцією;
  • ведення документації: заповнення журналів, протоколів;
  • самоосвіта.

В період онлайн навчання, виконувала роботу за допомогою Viber.

Також проводилась робота у період воєнного стану з 14.03.2022 по 31.05.2022.  Робота проводилась за окремим індивідуальним планом. Була проведена така робота:

  • Складання плану роботи на період дистанційного навання.
  • Робота із нормативно-правовою документацією
  • Надання консультацій батькам на тему: «Як заспокоїти дитину під час війни?»
  • Дистанційна онлайн консультація з учнем на Viber, з питань координації дистанційного навчання.
  • Робота з нормативно-правовою документацією.
  • .Розміщення в групах Viber  та на Facebook рекомендацій «Правила безпеки в мережі інтернет»
  • Онлайн робота  на платформі Zoom . Опрацювання фахової літератури.
  • Самоосвіта в мережі інтернет. «Вплив стресу на здоров’я людини».
  • Он-лайн консультації для батьків
  • Опрацювання додаткової науково-популярної літератури для підвищення теоретичного та професійного рівня знань з психології.
  • Розсилка порад «Як батькам заспокоїти дитину в укриті?»
  • Індивідуальні консультації для вчителів в онлайн режимі.
  • Упорядкування журналу щоденного обліку роботи практичного психолога/соціального педагога.
  • Опрацювання листів та рекомендацій управління освіти.
  • . Самоосвіта курс «Основи здоров’я збереженої компетентності»
  • Розробка буклетів  «Як зберігати спокій і не панікувати?»
  • Дистанційні індивідуальні онлайн-консультації учнями  і батьками.
  • Оформлення документації практичного психолога/соціального педагога.
  • Розсилка інформаційного матеріалу: «Етичні норми під час истанційного навчання»
  • Дистанційна індивідуальна робота з учнями та батьками «Дитячі страхи і COVID-19». Психологічні передумови виникнення шкідливих звичок (підбір матеріалів: відео, анкети, буклети).
  • Перегляд соціальних відеороликів для просвітницького заходу «Молодь обирає здоров’я»
  • Проведення консультування для учнів «Як спілкуватися продуктивно, та зрозуміло».
  • Розсилка інформаційного матеріалу для батьків «Як стати ближче до дитини?»
  • Розробка буклетів  «Що говорити дітям у надзвичайній ситуації? »
  • Розсилка інформаційних буклетів: «Як розважити дітей в умовах ізоляції?»
  • Проведення консультацій для учнів 9-11 класів на тему: «Як обрати професію майбутнього?»

Розсилка інформаційних матеріалів: «Як заспокоїти себе та інших»

  •  Проведення консультування для учнів на тему: «« Твоє життя – твій вибір».
  • Консультування  для учнів «Досягти успіху – стати щасливим»
  • Проведення консультування  «Алгоритм дій педагогічного працівника у разі виявлення фактів порушення прав дитини в навчальному закладі або фактів насильства в учнівському середовищі чи в сім’ї учня».
  • Розповсюдження інформаційного матерілу: « Як швидко виконати домашні завдання?»
  • Розповсюдження буклетів « Як зберегти соціальне здоровя здобувачів освіти».
  • Дистанційна індивідуальна робота з учнями та батьками «Дитячі страхи і війна».
  • Проведення групових консультацій для батьків і педагогів на тему : «Як подолати  тривожність»
  • Розсилання інформаційного матеріалу: «Психічне здоров’я, що це таке та як про нього піклуватися»
  • Розсилання інформаційних матеріалів для батьків  на тему: «Віртуальна безпека дитини»
  • Робота над сценарієм  просвітницького заходу «Ми проти булінгу!»
  • Розповсюдження інформаційного матеріалу ДЛЯ БАТЬКІВ ТА ВЧИТЕЛІВ: «Як вчасно виявити суїцидальну поведінку у дітей?»
  • Розповсюдження інформаційного матеріалу для учнів  на тему: «Правила безпечного інтернету»
  • Година психолога: «Вплив наркотиків, алкоголю  та паління на здоровя людини».
  • Оформлення документації практичного психолога/соціального педагога.
  •  Розповсюдження інформаційних листівок для батьків на тему: «Чому з підлітками складно?»
  • Розповсюдження пам’яток для вчителів на тему: «Пам’ятка вчителю для гарного настрою»
  • Написання аналітичного та статистичного звітів практичного психолога та соціального педагога.

Та інші.

Аналіз діяльності соціального педагога

На виконання Закону України «Про охорону дитинства» з метою вдосконалення роботи з забезпечення соціально-правових гарантій дітей пільгового контингенту, їх захисту, створення необхідних умов для повноцінного та різностороннього їх розвитку в закладі організовувалась та проводилась робота щодо створення сприятливих умов для розвитку учнів, налагодження зв`язків і партнерських відносин між сім`єю та навчальним закладом.

В своїй професійній діяльності  керуюсь Законом України «Про освіту», «Про охорону дитинства», «Конвенцією ООН про права дитини».

Соціальна робота в ліцеї протягом навчального року організовувалась та проводилась з метою забезпечення процесу соціалізації та адаптації учнів в навчально-виховній діяльності, захисту їхнього психічного розвитку особистості , надання соціально-педагогічної допомоги учням та їх батькам.

Виконуючи основні завдання в нашому ліцеї проводилась робота по сприянню повноцінному особистісному розвитку учнів з урахуванням їх вікових індивідуальних особливостей, здібностей, нахилів та інтересів

Аналіз діяльності практичного психолога:

Робота практичного психолога Повняк Аліни Олександрівни  проводиться відповідно до Положення про психологічну службу системи освіти України (наказ МОН України від 03.05.99 № 127, Закону України «Про освіту» від 23.05.91 , Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.99 № 651; наказу Міністерства освіти і науки України від 07.06.01 № 439 «Про внесення змін про положення про психологічну службу системи освіти України»), наказу Міністерства освіти і науки України № 649 від 10.11.05 «Про проведення інформаційно-освітніх заходів у навчальних закладах з питань запобігання торгівлі людьми», Типового положення про центри практичної психології і соціальної роботи (наказ Міністерства освіти і науки України від 14.08.00 № 38., плану роботи школи на 2021/2022 навчальний рік.

Мета: Здійснення психологічного супроводу процесу навчання і

виховання учнів та методичної роботи школи.

Завдання:

  • Співпраця з адміністрацією школи, педагогічними та батьківськими колективами, громадськими організаціями, службами у справах молоді, дільничним інспектором з метою адекватного психологопедагогічного супроводу підлітків;
  • Профілактика дезадаптації першокласників;
  • Робота з обдарованими дітьми;
  • Робота з дітьми, що потребують особливої уваги;
  • Психологічний супровід розвитку підлітків;
  • Допомога в професійному самовизначенні учнів;
  • Робота із запобігання конфліктів в учнівських колективах,подолання агресивності мотивів поведінки;
  • Психологічне забезпечення та оптимізація процесу навчання;
  • Забезпечення фізичного, психічного і морального розвитку особливості учня, створення умов для розкриття його інтелектуальних, біологічних і творчих можливостей;
  • Підвищення психологічної культури учасників навчальновиховного процесу.

         В опорному закладі в 2021/2022 навчальному році навчалося 573 здобувачів освіти у 21 класі.

         Основною метою діяльності психологічної служби було психологічне супроводження освітнього процесу та створення комфортного освітнього середовища.

        У 2021/2022  навчальному році психологічною службою школи в повному обсязі  виконано план роботи.

        З метою забезпечення психологічного супроводу процесу адаптації першокласників до шкільного навчання у жовтні 2021  року проведено вивчення рівня адаптації першокласників. Обстежено 56 осіб. З метою усунення  недоліків із  здобувачами освіти проведена групова корекційно-розвивальна робота за програмою «Адаптація учнів 1 класу до навчання в школі». Психологічною службою школи разом із адміністрацією відвідано  уроки  в 1-х класах, на яких проведено спостереження за мікрокліматом та поведінкою здобувачів освіти, їхнім стилем спілкування з учителем і один з одним.З метою виявлення здобувачів освіти, які мають труднощі у соціально-психологічній адаптації, у жовтні 2021 року проведено комплексне дослідження процесу адаптації п’ятикласників до нових умов навчання в середній школі. Всього обстежено 20  осіб. Більшість дітей адаптувалось на високому рівні.З дезадаптованими учнями для усунення  цих недоліків за програмою «Я – п’ятикласник» із  здобувачами освіти проведено групову корекційно-розвивальну роботу. Заняття за цією програмою допомогли дітям навчитися володіти собою на уроках, розуміти емоційний стан і спонукальні  мотиви  як власної поведінки, так і поведінки вчителя та однокласників, а також звільнитися від негативних емоцій, пов’язаних  зі шкільними страхами, не реагувати на них необдуманими емоційними реакціями і діями.

 Корекційно-розвивальні заняття допомогли п’ятикласникам навчитися конструктивним формам поведінки, вмінню співпрацювати з ровесниками, усуненню надмірної тривожності і напруженості, керувати своїми емоціями та поведінкою .

         Проведено  тренінги щодо запобігання торгівлі людьми і організовано перегляд навчального відеофільму «Станція призначення – Життя». Після перегляду відеофільму результати заключного анкетування свідчили про підвищення рівня поінформованості учнів із цього питання.

Задля профілактики агресивної поведінки, жорстокості та злочинності в школі проведено просвітницьку роботу з приводу попередження негативних явищ та можливих шляхів їх подолання, спрямовану на вирішення проблем і конфліктів мирними шляхами й оволодіння навичками конструктивної взаємодії з однолітками та дорослими.

        Здобувачів освіти «групи ризику» немає. Для вивчення професійної спрямованості, інтересів, схильностей і здібностей особистості здобувачів освіти 9-11 класів були використані методики, за допомогою яких старшокласники виявили провідні професійно значущі якості - комунікативні та організаторські схильності, переважаючий тип особистості, інтереси, нахили і здібності до обраної ними професії.

        Задля допомоги у виборі професії та виду діяльності на підставі вивчення індивідуально-психологічних характеристик, професійних інтересів, нахилів, стану здоров’я здобувачів освіти і врахування попиту ринку праці нашого регіону здобувачам освіти школи надано індивідуальні та групові консультації, на яких вони отримали інформацію про світ професій, шляхи оволодіння цими професіями, ознайомилися з реаліями та перспективами ринку праці свого регіону.      

Здійснено психолого-педагогічний супровід обдарованих  і здібних дітей.

    Складено банк даних обдарованих і здібних здобувачів освіти, який налічує 12 осіб. Всім здобувачам освіти надано індивідуальні консультації з питань вибору майбутньої професії, повноцінного розкриття їх здібностей та інтересів.

         З випускниками школи (32 учнів) проведено онлайн консультації «Незабаром іспит» , «Способи ситуативної саморегуляції під час іспитів». Також їм надано рекомендації з попередження стресів перед іспитами та поради з  підготовки до іспитів та зовнішнього незалежного оцінювання.

         Для всіх учасників освітнього процесу проведено онлайн тиждень психології  .Проведені онлайн покази відео, презентацій, проведення бесід, виховних годин. Цей тиждень сприяв підвищенню психологічної культури вчителів, батьків та здобувачів освіти.

          Значна увага приділялась консультативній діяльності. Протягом навчального року проведено індивідуальні онлайн консультації для всіх учасників освітнього процесу в умовах карантину за допомогою Viber. Особлива увага приділялася консультуванню всіх учасників освітнього процесу щодо стресостійкості та подолання тривоги в умовах карантину. Основні проблеми, з якими звертаються  за консультацією до психолога здобувачі освіти, - це проблеми жорстокого поводження, самореалізації, відносин  в колективі та з батьками й внутрішньо-особистісні. Батьки найчастіше звертаються  з  проблемами адаптації в соціумі  та виховання дітей.

        З педагогічним колективом проведено виступи та тренінги з питань протидії булінгу, формуванню загальнолюдських духовно-моральних цінностей та позитивного психоемоційного клімату в шкільному колективі.

       Просвітницька  діяльність психологічної служби сприяла підвищенню психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу.

Також проводилась робота у період воєнного стану з 28.03.2022 по 31.05.2022.  Робота проводилась за окремим індивідуальним планом. Була проведена така робота:

  • Складання плану роботи на період дистанційного навання.
  • Робота із нормативно-правовою документацією
  • Надання консультацій батькам на тему: «Як заспокоїти дитину під час війни?»
  • Дистанційна онлайн консультація з учнем на Viber, з питань координації дистанційного навчання.
  • Робота з нормативно-правовою документацією.
  • .Розміщення в групах Viber  та на Facebook рекомендацій «Правила безпеки в мережі інтернет»
  • Онлайн робота  на платформі Zoom . Опрацювання фахової літератури.
  • Самоосвіта в мережі інтернет. «Вплив стресу на здоров’я людини».
  • Он-лайн консультації для батьків
  • Опрацювання додаткової науково-популярної літератури для підвищення теоретичного та професійного рівня знань з психології.
  • Розсилка порад «Як батькам заспокоїти дитину в укриті?»
  • Індивідуальні консультації для вчителів в онлайн режимі.
  • Упорядкування журналу щоденного обліку роботи практичного психолога/соціального педагога.
  • Опрацювання листів та рекомендацій управління освіти.
  • . Самоосвіта курс «Основи здоров’я збереженої компетентності»
  • Розробка буклетів  «Як зберігати спокій і не панікувати?»
  • Дистанційні індивідуальні онлайн-консультації учнями  і батьками.
  • Оформлення документації практичного психолога/соціального педагога.
  • Розсилка інформаційного матеріалу: «Етичні норми під час истанційного навчання»
  • Дистанційна індивідуальна робота з учнями та батьками «Дитячі страхи і COVID-19». Психологічні передумови виникнення шкідливих звичок (підбір матеріалів: відео, анкети, буклети).
  • Перегляд соціальних відеороликів для просвітницького заходу «Молодь обирає здоров’я»
  • Проведення консультування для учнів «Як спілкуватися продуктивно, та зрозуміло».
  • Розсилка інформаційного матеріалу для батьків «Як стати ближче до дитини?»
  • Розробка буклетів  «Що говорити дітям у надзвичайній ситуації? »
  • Розсилка інформаційних буклетів: «Як розважити дітей в умовах ізоляції?»
  • Проведення консультацій для учнів 9-11 класів на тему: «Як обрати професію майбутнього?»

Розсилка інформаційних матеріалів: «Як заспокоїти себе та інших»

  •  Проведення консультування для учнів на тему: «« Твоє життя – твій вибір».
  • Консультування  для учнів «Досягти успіху – стати щасливим»
  • Проведення консультування  «Алгоритм дій педагогічного працівника у разі виявлення фактів порушення прав дитини в навчальному закладі або фактів насильства в учнівському середовищі чи в сім’ї учня».
  • Розповсюдження інформаційного матерілу: « Як швидко виконати домашні завдання?»
  • Розповсюдження буклетів « Як зберегти соціальне здоровя здобувачів освіти».
  • Дистанційна індивідуальна робота з учнями та батьками «Дитячі страхи і війна».
  • Проведення групових консультацій для батьків і педагогів на тему : «Як подолати  тривожність»
  • Розсилання інформаційного матеріалу: «Психічне здоров’я, що це таке та як про нього піклуватися»
  • Розсилання інформаційних матеріалів для батьків  на тему: «Віртуальна безпека дитини»
  • Робота над сценарієм  просвітницького заходу «Ми проти булінгу!»
  • Розповсюдження інформаційного матеріалу ДЛЯ БАТЬКІВ ТА ВЧИТЕЛІВ: «Як вчасно виявити суїцидальну поведінку у дітей?»
  • Розповсюдження інформаційного матеріалу для учнів  на тему: «Правила безпечного інтернету»
  • Година психолога: «Вплив наркотиків, алкоголю  та паління на здоровя людини».
  • Оформлення документації практичного психолога/соціального педагога.
  •  Розповсюдження інформаційних листівок для батьків на тему: «Чому з підлітками складно?»
  • Розповсюдження пам’яток для вчителів на тему: «Пам’ятка вчителю для гарного настрою»
  • Написання аналітичного та статистичного звітів практичного психолога та соціального педагога.

Та інші.

У 2022/2023 н.р. психолог планує роботу щодо виконання державних програм, наказів, рішень МОН України. Проблема, над якою працюватиме психолог наступна : «Профілактика жорстокості та насилля в школі.»

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час навчально-виховного процесу в школі знаходиться під щоденним контролем адміністрації школи.

Відповідальна за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності – заступник директора з навчально-виховної роботи Сімчук О.Л.

На початок 2021/2022 навчального року були проведені випробування спортобладнання, стан споруд на спортивному майданчику, справність кріплення воріт та оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах та шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, паспорт санітарно-технічного стану школи.

У наказі по школі «Про розподіл функціоналу» передбачено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час,

попередження дитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство в школі.

На 01.09.2021 року всі педагогічні працівники школи надали медичні книжки з дозволом приступити до  роботи. Питання охорони праці обговорюються на засіданнях педрад  та на нарадах при директорі. Запасні ключі від усіх шкільних приміщень у завгоспа школи.

 Питання з безпеки життєдіяльності учнів під час літніх канікул, у побуті й громадських місцях, на вулиці обговорювалися на класних годинах в останій тиждень навчального року.

Станом на вересень кожного року всі учні школи проходять медичний огляд лікарями-фахівцями із лабораторними дослідженнями, що підтверджується медичними довідками. Щомісячно учні 1-11 класів проходять перевірку на педикульоз. Захворювання педикульозом в школі немає. 

Постійно здійснюється контроль роботи систем забезпечення життєдіяльності будівлі школи. Оформлюються акти громадсько-адміністративного контролю з охорони праці між адміністрацією та профкомом школи.

Будівля школи та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежною шафою, яка укомплектована згідно вимог, ящиком  з піском тощо). Вогнегасники наявні, перезаряджені,  розміщені у легкодоступних місцях, які унеможливлюють їх пошкодження.

По всій школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії.

Згідно санітарних, пожежних норм і правил, школою отримані Паспорт готовності школи до нового навчального року, акт опору ізоляції та контуру заземлення.

Відповідно до Закону України “Про охорону праці” і Кодексу законів про працю України розроблено і затверджено посадові інструкції з охорони праці для всіх працівників школи. Проведено інструктажі з працівниками і учнями з техніки безпеки. Проведено вступні інструктажі  з охорони праці. Проведено первинні інструктажі  з охорони праці на робочому місці.

На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися  на нарадах при директорові.

У школі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання". Разом із тим ще залишаються показники травматизму дітей на уроках фізкультури, перервах. У школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, ведеться відповідна робота з учителями.

У школі створена і функціонує Рада навчального закладу, як орган громадського самоврядування.  До складу Ради входять в представники педагогічного, учнівського та батьківського колективів.

Рада старшокласників планувала свою роботу самостійно відповідно до перспективного  річного плану. Створювала в учнівському колективі атмосферу, яка сприяла виявленню і розвитку потенціальних можливостей і обдарувань учнів. Створюючи єдине поле громадського виховання не тільки учнів, а й усіх учасників освітнього процесу ми не відгороджуємо учнів від реального життя, а включаємо це життя у свої уроки та позаурочну діяльність. В результаті йде комплексна система виховання громадянина не тільки у школі, а й поза її межами. Реалізація активної позиції школи сприяє активному залученню й реалізації життєвих планів учнів. 

Інформатизація овітнього процесу

          Відповідно до Закону України «Про Національну програму інформатизації», Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти», Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні, пріоритетними напрямками діяльності закладу освіти в 2021/2022 навчальному році щодо впровадження нових освітніх технологій були:

•         упровадження інформаційних та комунікаційних мультимедійних  технологій в освітній процес;

•         формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;

•         удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;

•         оптимізація освітнього менеджмента на основі використання сучасних інформаційних технології в управлінській діяльності;

•         використання інформаційних технологій для розвитку дистанційного навчання.

Головною метою закладу освіти є надання нового підходу до інформатизації системи освіти, що передбачає виконання наступних складових:

- створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними і комунікаційними технологіями;

- підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;

- інтенсифікація навчального процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;

- створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в  навчальний процес;

- підвищення ефективності управління навчальним закладом освіти.

В школі використовується програма «КУРС: Школа», яка зареєстрована (Свідоцтво ВР № 01110 от 07.08.2009) та схвалена (№ 14/18-1597 від 23.04.2010) Міністерством освіти та науки України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах. Наша школа приєдналася до єдиної бази даних загальноосвітніх навчальних закладів.

У школі забезпечено якісне функціонування офіційного сайту школи та його систематичне інформаційне наповнення. Відповідальним за функціонування офіційного сайту школи та його систематичне інформаційне наповнення призначено  інженера – електроніка Куцака А.В.

На виконання ст.30 Закону України «Про освіту» - «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти» створена нова сторінка на офіційному сайті школи, де розміщуються  матеріали для публічного ознайомлення. 

Очікувані результати:

· оснащення закладу освіти сучасними навчальними та управлінськими комп’ютерами;

· забезпечення закладу освіти ліцензійними базовими, управлінськими та педагогічними програмними засобами;

· удосконалення системи управління навчально-виховним процесом за рахунок використання комп’ютерно-орієнтованих засобів збирання та опрацювання інформації;

· забезпечення доступу до інформаційних ресурсів педагогічних працівників та адміністрації закладу з метою отримання оперативної інформації від органів управління, новинами про сучасні педагогічні технології тощо.

У своїй діяльності комп’ютер використовують директор, секретар-друкарка, заступники директора, практичний психолог, педагог-організатор, бібліотекар, медична сестра, завгосп.  Кваліфікація користувачів задовільна. Діловодство ведеться українською мовою із застосуванням технології електронної підготовки, друку та збереження документів. Працює електронна пошта. Форми статистичної звітності підготовлені програмними засобами.  Ведеться база даних у програмному комплексі «Курс: Школа».

          Що стосується безпосередньо  освітнього процесу, то комп’ютеризація і інформатизація закладу на сьогодні задовольняє потреби освітнього процесу не в повному обсязі. У школі функціонує  1  комп’ютерний клас, мультимедійне обладнання в першому  та другому класах. Всі комп’ютери підключено до мережі Інтернет.

          Процес впровадження ІКТ-технологій в освітній процес у цьому навчальному році значно активізувався. Більшість учителів протягом року провели ряд уроків з використанням інформаційних технологій. Організовано обмін досвідом із використання комп’ютерних технологій шляхом відвідування уроків більш досвідчених колег, проведення навчальних занять з ІКТ. 

          При вивченні окремих тем учні отримували домашні завдання,  у ході виконання яких використовувався комп’ютер. Активно використовувались комп’ютерні технології при проведенні предметних конкурсів. Більшість позакласних заходів проводилися із використанням комп’ютерних презентацій.

          Моніторинг використання інформаційних технологій в освітньому процесі здійснюється через безпосереднє спостереження, звіти вчителів-предметників, анкетування.

Протягом 2021/2022  навчального року здійснено такі заходи щодо інформатизації  та використання мультимедійних технологій у закладі освіти:

  • введено в практику роботи проведення відкритих уроків та позакласних заходів вчителів-предметників із використанням комп’ютерних технологій;
  • проводиться робота з підтримки матеріальної бази та навчально-методичного забезпечення кабінетів інформатики у відповідністі до нормативів, вимог та державних стандартів.

Діяльність шкільної бібліотеки

 Бібліотека загальноосвітнього навчального закладу є його обов’язковим структурним підрозділом. Біліотекар  СЕМЕНЮК Н.І.

Діяльність  бібліотеки була спрямована на виконання завдань, які висуває перед нею перебудова всіх складових компонентів сучасної школи і здійснювалась з таких основних напрямків:

Протягом навчального року  надавалася  допомога педагогічному    колективу у доборі методичної та художньої літератури для  проведення  відкритих уроків та різноманітних заходів. 

Всю роботу бібліотека проводить згідно річного плану. Для забезпечення читачів літературою необхідною для навчально-виховного процесу постійно вивчаються читацькі потреби. В цьому напрямку проводяться індивідуальні бесіди з учнями школи для вивчення їх інтересів та інформаційних потреб, бесіди з вчителями, ознайомлення із новою навчальною, методично, художньою літературою шляхом проведення тематичних виставок.

Проведено  бесіди про роль бібліотеки і культуру читання.

Спільно з педагогічним колективом участь у проведенні предметних тижнів, надаю допомогу в підготовці і проведенні виховних заходів. 

Підготовлені   виставки до предметних тижнів:

  • тижня правових знань;
  • тижня історії;
  • тижня французької мови;
  • тижня української мови;
  • тижня безпеки життєдіяльності;
  • Шевченківський тиждень

Було оформлено книжкові виставки до знаменних дат року:

  • До Міжнародного Дня миру;
  • До дня визволення України від фашистських загарбників;
  • До дня української писемності та мови;
  • До дня памяті жертв голодомору;
  • До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;
  • До дня соборності України;
  • До дня памяті жертв Голокосту;
  • До Дня памяті героїв Крут;
  • До річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні;
  • До річниці небесної сотні;
  • До дня партизанської слави;
  •  До  дня народження В.О.Сухомлинського

До  річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.

До всіх знаменних дат письменників, поетів, художників, учених організовуються  книжкові  виставки.

           У 2021 році  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек   у Михальчанському ліцеї  відбувся під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя». Вчасно зроблені замовлення на нові підручники.

 Таким чином, зміст роботи бібліотеки школи-спрямовані на те, щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій.

  

Співпраця з батьками.

Одночасно, поряд із позитивними напрацюваннями в роботі ліцею є певні проблеми, на рішення яких необхідно акцентувати увагу в новому навчальному році, а саме:

  • цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного вчителя окремо над підвищенням рівня якості освіти, удосконалення професіоналізму, підготовки випускників до життя в швидкоплинних змінах соціокультурних умов і професійної діяльності;
  • запровадження курсів за вибором, спецкурсів для допрофільного й  профільного навчання, індивідуальних, групових занять, курсів за вибором;
  • впровадження інформаційно-комунікативних технологій, комп’ютеризації та інформатизації навчально-виховного процесу;
  • формування в учнів прагнення до навчання впродовж усього життя, пошуку найкращих шляхів розв’язання життєвих проблем;
  • вивчення і творче впровадження в практику навчання і виховання учнів педагогічних інновацій вчителів району, області, участь у заходах обласного, районного рівнів;
  • робота над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учня, самореалізація творчої особистості, підвищення рівня якості уроку;
  • розробка предметних методичних матеріалів;
  • проведення шкільних олімпіад та ретельна індивідуальна підготовка учнів до участі в олімпіадах, конкурсах різного рівня, Малої академії наук; робота зі здібними та обдарованими учнями;
  • нормативне забезпечення, педагогічний аналіз та самоаналіз, контроль та корекція навчально-виховного процесу, впровадження в управління моніторингових досліджень, компетентнісного підходу;
  • забезпечення ефективності управління організаційно-методичною роботою;
  • науково-методичне та кадрове забезпечення допрофільного та профільного навчання у профільних класах, створення оптимальних умов для адаптації учнів до навчання;
  • покращення роботи шкільного самоврядування;
  • врахування вчителями-предметниками, класними керівниками принципів диференціації та індивідуалізації, психолого-педагогічних особливостей учнів;
  • глибоке вивчення проблеми наступності навчання в школі II-III ступенів, адаптації учнів 5 класу до навчання;
  • зміцнення матеріально-технічної бази школи, ремонт будівлі школи, обладнання приміщень ліцею;
  • організація роботи щодо виконання рекомендацій та вказівок районних  педагогічних нарад;
  • робота з профілактики дитячої злочинності та правопорушень, наркоманії, тютюнокуріння;
  • дотримання вимог санітарно-гігієнічного режиму, здійснення медичного обслуговування учнів у школі;
  • створення безпечних умов з охорони праці для учнів і працівників школи;
  • підготовка закладу до роботи в осінньо-зимовий період;
  • підготовка учнів 11-го класу до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;
  • співпраця з батьками, громадськістю;
  • виконання рекомендацій, наданих під час державної атестації школи, організація роботи закладу у міжатестаційний  період
  • дистанційне навчання учнів в зв’язку з пандемією корона вірусу.

 Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, родинних свят, хоча явка їх на такі свята, масові заходи   є низькою, високою вона є лише у початкових класах.

Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників.

            Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази.

Вчителі   щорічно проходять поглиблений медичний огляд. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка,  які реєструються і зберігаються у  медичної сестри. Порушень   у  проходженні   медичних  оглядів    працівниками  школи     не  виявлялося,  всі  вони  вчасно    його  проходять.

    Щорічно діти також проходять медичне обстеження. За результатами медичного огляду на початку навчального року, відповідно до цих списків видається наказ по школі. З  числа учнів формуються групи  на уроках фізичного виховання   згідно рекомендацій лікаря.

В класних журналах вклеєний окремий  «Листок здоров`я», в якому вказані результати медичного обстеження і рекомендації щодо занять на уроках фізичної культури

  

Організаційна робота медичної сестри.

Заведена відповідна документація. 

 Всі діти мають медичні картки, з відповідними записами про стан здоров’я. Всі вихованці мають щеплення відповідно до календаря щеплень.

Медичний огляд дітей проводився згідно наказу МОЗ України «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні» №434 від 29.11.2002 р. Медичним працівником проводилося антропометричні виміри вихованців 2 рази на рік (восени і навесні), з відповідними записами у журналах. Огляд на педикульоз і  коросту проводився  раз на місяць. Сестра медична систематично контролює проведення фізкультурно-оздоровчої роботи.

 Медичний працівник протягом року здійснював систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов. В приміщеннях  проводилося щоденне прибирання.

        Щомісячно сестра медична проводить аналіз стану захворюваності і здоров’я дітей. Медичною сестрою проводилася санітарно-просвітницька робота серед працівників кухні та батьків.

У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров'я дітей»,  де   запланована  певна робота оздоровчого характеру з класом.

 У школі наявний медичний кабінет, який розміщений на першому поверсі закладу. Медичний кабінет своєчасно забезпечується медикаментами, його обладнання ще не повністю відповідає вимогам Додатку №5 «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» ДСанПіН 5.5.2.008-01   Учнівські меблі школи відповідають віковим та фізіологічним особливостям учнів. У навчальних кабінетах дошки матові, освітлення закладу і класних приміщень частково відповідає санітарним нормам.

Організація харчування учнів у навчальному закладі

           Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом  перебування в ОЗ. Організація харчування учнів закладу регламентується  законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства»,  Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм  харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-4 класів  з малозабезпечених сімей  забезпечуються   одноразовим харчуванням за бюджетні кошти. 

На початку навчального року кухарем  було складено і затверджено в ДПСН перспективне двотижневе меню, відповідно за яким розробляється щоденне меню. 

Налагоджено контроль за дотриманням на харчоблоці  санітарних  вимог  щодо обладнання, прибирання, миття посуду, видачі готової їжі. Їдальня в належній кількості забезпечена миючими та дезінфікуючими засобами,  проводиться щоденне прибирання з дезінфекцією та генеральне прибирання відповідно до санітарних правил та вимог, посуд миється із застосуванням дозволених миючих засобів. Контроль за роботою їдальні здійснюється адміністрацією школи, відділом освіти ,культури ,молоді та спорту Петровецької сільської ради. У  їдальні  наявні усі необхідні журнали (відповідно до нормативних документів з організації харчування). Питання організації харчування періодично заслуховується на  загальношкільних батьківських зборах, засіданнях ради школи, нарадах при директорові.

Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

Шкільна  їдальня   знаходиться  на    балансі  закладу. Всі   продукти   харчування   завозяться централізовано.

  Учні  перебувають у їдальні в супроводі чергових учителів.

  Ретельно слідкується  за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконують усі вимоги санітарно – епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було.Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується

Класні керівники систематично пояснюють батькам важливість гарячого харчування для збереження  здоров’я  дитини.  Скарг на роботу їдальні та її працівників не поступало. На даний час харчоблок необхідними інвентарем забезпечений не у повному обсязі. Стан харчоблоку  задовільний. Роботу  їдальні можна вважти задовільною.

Фінансово-господарська діяльність

  Фінансування потреб школи проводиться бухгалтерією закладу.

Вчасно  здійснювалася бухгалтерією проплата  за спожиті школою енергоносії.   На  протязі опалювального періоду школа  дотримувалась певних лімітів.

Аналіз матеріально-технічної бази

та фінансово-господарської діяльності ліцею

За рахунок бюджетних коштів:

 - проведено  ремонт харчоблоку ;

- косметичний ремонт класних приміщень закладу

 -  всі комп’ютери підключені до мережі Інтернет;

- заміна підлоги в 2 класних кімнатах;

 - придбано 2 ноутбуків;

Протягом навчального року в школі було проведено заходи щодо економії бюджетних коштів: встановлено щоденний контроль за використанням енерго-, тепло-,  діє режим економії під час канікул, вихідних днів; відбулася заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі - 50%.

Разом із заходами, спрямованими на економію бюджетних коштів, здійснювався пошук шляхів залучення позабюджетного фінансування.     

 По всій школі  замінено  відкриті світильники на світильники закритого типу.

У школі продовжено процес поповнення бібліотечного фонду  навчальною, спеціальною  та науково-популярною літературою.

Теплове господарство було  підготовлено своєчасно до опалювального періоду 2021/2022  н.р.

Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу.  Техпрацівники, робітник по обслуговуванню приміщень проводять побілку бордюр, приводять у належний стан клумби біля школи, скошують траву.

.  

Пропозиції:

  1. Утримувати територію школи  у належному санітарному стані.
  2. Взяти активну  участь  у Всеукраїнський акції  з благоустрою  «За чисте довкілля»
  3. Теплове господарство до осінньо-зимового періоду підготувати до 15.10.2022р .
  4. Спрямовувати роботу  на економію бюджетних коштів, здійснювати пошук шляхів залучення позабюджетного фінансування. 
  5. Своєчасно забезпечувати безпечний підвіз учнів до навчального закладу та в зворотньому напрямку.

6.У новому навчальному році здійснити концентрацію засобів і матеріальних ресурсів для створення подальшого розвитку школи.

Умови досягнення головних завдань школи

     Найважливішою умовою досягнення головних завдань школи є комплексне вирішення проблем, пов`язаних зі структурою освіти, її змістом, науково-методичним, фінансовим, матеріально-технічним забезпеченням, а саме:

- розвиток системи освіти як національної (філософія освіти, принципи, зміст);

-  демократизація системи освіти; - орієнтація науково-методичної роботи вчителів на реалізацію сучасних ефективних педагогічних технологій, передового педагогічного досвіду, яка забезпечує широку інтеграцію з освітніми системами України та зарубіжних країн;

- пошук шляхів і способів диференціації та індивідуалізації навчання, розробка різних варіантів навчальних планів та програм;

-  створення  оптимальних умов для розвитку інтересів, здібностей, творчості;

- створення в педагогічному колективі умов для креативної діяльності, атмосфери творчості, пошуку нових ідей у модернізації форм, методів і способів освітнього процесу шляхом науково-педагогічного та інформаційного забезпечення;

- подальший розвиток психологічної служби, спрямованої на особистісно орієнтоване навчання і виховання учнів, створення атмосфери творчості та комфорту;

- забезпечення школи сучасним комп`ютерним обладнанням і програмами, автоматизація процесу управління школою;

- вирішення питань про додаткове фінансування школи з метою оновлення навчально-матеріальної бази, придбання програмно-методичного забезпечення, здійснення видавницької діяльності, стимулювання найкращих учителів та обдарованих дітей.

Складовими частинами єдиної педагогічної теми є:

В управлінні:

- оптиматизація методичної роботи школи;

- створення оптимальних умов для здійснення педагогічними працівниками результативної самоосвітньої діяльності; 

- підвищення  рівня підготовки та проведення колективних форм роботи з метою подальшого вдосконалення дидактичної компетентності вчителів;

- сприяння підвищенню загального рівня ІКТ-компетентності педагогів; активному впровадженню інноваційних технологій, спрямованих на розвиток особистості дитини та розкриття її інтелектуальних та творчих здібностей; - створення умов для педагогів-початківців з метою адаптації до навчально-виховного процесу;

- розробка ефективної моделі науково-дослідницької  роботи вчителів та учнів.

- забезпечення ефективних умов для особистісного і професійного зростання особистості педагога, досягнення ним вершин розвитку педагогічної діяльності.

У навчанні:

- реалізація принципу наступності у розвитку загальної освіти у зв’язку із запровадженням Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти;

- посилення здоров’язберігаючого аспекту навчально-виховного процесу шляхом активного використання певних технологій;

- управління результатами та якістю навчання;

- удосконалення системи роботи з обдарованим учнями;

- розвиток системи профільного навчання через підготовку дітей до свідомого обрання профілю подальшого навчання, забезпечення диференціації навчання шляхом проведення якісної допрофільної підготовки.

У вихованні:

- виховання потреби здорового способу життя;

- педагогічна підтримка духовного, морального зростання школярів;

- оптимізація співпраці педагогів та батьків школи;

- управління процесом соціалізації учнів;

- розвиток активної розважально-пізнавальної діяльності учнів у позаурочний час;

- соціальний захист та створення оптимальних умов навчання обдарованої молоді;

- розвиток елементів державно-громадського управління;

- орієнтація виховної діяльності навчального закладу на реалізацію патріотичної складової;

- оптимізація діяльності щодо попередження правопорушень, негативних проявів у молодіжному середовищі;

- активізація правового виховання;

- розвиток фізкультурно-оздоровчого шкільного комплексу. Психолого-педагогічні задачі:

- забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу;

- психологічна корекція педагогічної діяльності та професійної мотивації співробітників закладу; 

- оптимізація практичної психолого-педагогічної допомоги батькам;

- психолого-педагогічна підтримка інтелектуальної, творчої обдарованості.

Адміністрація працює над створенням умов для використання інформаційно-комунікаційних технологій як у навчальному процесі, так і в управлінській діяльності. Пріоритетним завданням у новому навчальному році є підняття рівня комп’ютерної грамотності кожного вчителя та ефективне використання комп’ютерної техніки в навчально-виховному процесі.

Я  беру  на  себе  сміливість   стверджувати, що  в  школі  створені  умови  для  учнів, які  бажають   вчитись, які  мають  мотивацію  до  навчання.   Але рівень  знань  учнів  та бажання вчитися  останнім часом знизились, особливо це стосується учнів 7-11 класів.

Висловлюю щиру подяку за співпрацю всім: учителям — за творчість, за любов до своєї професії, батькам — за розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю, технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ У ОЗ “Теплицька ЗШ І-ІІІ ст. №1”

правила для учнів 

  1. Правила поведінки учнів базуються на чинному законодавстві України.
  2. Школа – територія, на якій не місце для зброї, вибухових або вогненебезпечних предметів та речовин; спиртних напоїв, наркотичних речовин, сигарет (електронних – також); шокерів, газових балончиків, ножів та інших небезпечних предметів.
  3. Цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання з людини є неприпустимими і неприйнятними формами поведінки у школі та за її межами.
  4. У коридорах школи та по сходах учні рухаються спокійним кроком. Штовхання, ставлення підніжок можуть призвести до травм.
  5. Брати без дозволу чужі речі є неприпустимим у школі та за її межами.
  6. Учні дотримуються правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.
  7. Йти зі школи та її території можна лише з дозволу вчителів або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).
  8. Учні бережуть майно школи, дбають про чистоту та порядок на території школи.
  9. Навчальне та спортивне обладнання учні беруть з дозволу вчителя.
  10. У школі учні поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які перебувають поруч.
  11. Учні мають бути ввічливими у спілкуванні з педагогами та працівниками закладу, батьками інших учнів, з іншими здобувачами освіти.
  12. Учні можуть висловлювати свої погляди, не зачіпаючи гідності і почуттів інших людей.
  13. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо.
  14. Учні мають поважати і цінувати себе, інших людей та довкілля.
  15. Учні приходять до школи за 10-15 хв. до початку навчальних занять, займають своє робоче місце, готують все необхідне навчальне приладдя до уроку.
  16. Учні старанно виконують домашні завдання, серйозно ставляться до навчання.

правила для працівників школи

  1. Школа має створювати спокійну, безпечну та сприятливу атмосферу і гармонійне середовище для навчання. 
  2. Школа допомогає у становленні учня як врівноваженої та ввічливої особистості
  3. Школа забезпечує ефективні засоби комунікації між школою та батьками

правила для батьків

  1. Батьки беруть активну участь в освітньому процесі школи
  2. Батьки несуть відповідальність за пропуски учнів без поважних причин та порушення учнями  правил поведінки
  3. Батьки підтримують ефективну комунікацію зі школою

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.