Інноваційні форми та методи навчання в освітньому процесі початкової школи з метою формування всебічно розвиненої особистості в умовах становлення Нової української школи
Виховати компетентного творчого учня може лише компетентний і творчий учитель. Робота педагогів супроводжується постійним спонуканням до творчості, жоден учитель не застосовує загальновідомі методики без свого відтінку, свого наголосу. Розуміючи важливість і складність проблем, що постають перед ними, учителі працюють над удосконаленням освітнього процесу. Саме з цією метою 5 березня 2019 року на базі опорного закладу «Теплицька ЗОШ І – ІІІ ступенів №1» проведено семінар-практикум з теми «Впровадження інноваційних форм і методів навчання в освітній процес початкової школи з метою формування всебічно розвиненої особистості в умовах становлення Нової української школи». У семінарі взяли участь вчителі початкових класів, які є першопроходцями в умовах становлення НУШ.
Мета семінару:
- визначити шляхи розкриття основних аспектів роботи вчителів початкових класів в умовах становлення НУШ ;
- показати необхідність науково - обгрунтованого впровадження сучасних технологій у практичну реалізацію концепції;
- стимулювати учасників семінару до пошуку, творчості;
- створити умови для професійного зростання та обміну досвідом роботи, педагогічними знахідками.
Відкрила семінар завідувач районного методичного кабінету Світлана Риженко, яка окреслила тему, мету, завдання семінару та зазначила, що головна мета НУШ – це створення школи, яка даватиме учням не лише знання, а й уміння застосовувати ці знання у житті. У такій школі мають прислухатися до думки учнів, вчити їх креативно й критично мислити. Важливо, аби основна увага спрямовувалася не на запам’ятовування, а на розвиток компетентностей, можливість учневі оволодіти уміннями самооцінювання і самоконтролю.
«Телебачення» - такою була наскрізна нестандартна форма проведення семінару, де всі присутні мали можливість переглянути улюблені програми на телеканалі НУШ-ТV.
В демонстраційній частині вчителі 1-А та 1-Б класів - Ірина Дзюня та Вікторія Пшенична висвітлили методику проведення ранкових зустрічей, практичне використання шести цеглинок LEGO, роботу в групах та парах.
Жваву зацікавленість викликав майстер-клас вчителя експериментального 2-А класу Тетяни Зайцевої, яка продемонструвала на практиці інноваційну технологію «Щоденні 5»: «Письмо для себе», «Читання для себе», «Читання для когось», «Роботи зі словами» і «Слухання». Вона навчає учнів працювати самостійно, розвиває креативність, уміння мислити нестандартно.
У практичному модулі семінару заступником директора з навчально – виховної роботи Мирославою Вігор проведено педагогічний Workshop «НУШ: вимоги, проблеми, шляхи вдосконалення», де педагоги мали можливість обговорити та вирішити актуальні питання щодо організації освітнього процесу у початковій школі.
Головний акцент під час роботи семінару був спрямований на формування в учнів компетентностей, потрібних для успішної самореалізації в суспільстві.