Переможці ІІІ етапу мовно – літературного конкурсу імені Тараса ШЕВЧЕНКА

Переможці ІІІ етапу мовно – літературного конкурсу імені Тараса ШЕВЧЕНКА

Переможці ІІІ етапу мовно – літературного конкурсу

імені Тараса ШЕВЧЕНКА

Щойно почався 2024 рік, а ми вже маємо гарні результати спільної роботи учнів та вчителів нашої школи. Пишаємося переможцями ІІІ етапу Міжнародного мовно – літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса ШЕВЧЕНКА - одинадцятикласницею Вікторією ПАСТУШЕНКО, яка здобула І місце (учитель Тетяна ПОПОВА), та дев’ятикласницею Мар’яною СТАВЧУК, яка здобула ІІ місце (учитель Олена ЗАІКА).

Вікторія ПАСТУШЕНКО – талановита, здібна, наполеглива одинадцятикласниця, особистість творча. І не дивно, бо її стихія - Поезія, яка надихає, спонукає, заспокоює. Віршами висловлює власні думки. Зачитується творами улюблених поетів та прозаїків - Василя Симоненка, Ліни Костенко, Сергія Жадана, Оксенії Бурлаки, Агати Крісті, Світлани Талан.

Учениця відчуває слово душею, тому так само щиро, душевно читає напам'ять вірші. І стається диво: ти сприймаєш їх уже зовсім по –іншому. Вікторія прагне постійно рости, розвиватися всебічно. А ще невід'ємною частиною її життя є спорт, погодьтеся, - непоганий учитель, який вчить долати перешкоди та досягати мети. Головне – бажання.

На конкурсі одинадцятикласникам запропонували написати творчу роботу, розробивши бізнес – план: учасником якого музичного проєкту міг би стати Тарас ШЕВЧЕНКО. Ось лише фрагмент. «До свого проєкту Кобзар обов’язково запросив би Андрія Кузьменка та його гурт «Скрябін». У них багато спільного. Обох Бог наділив талантом. Кожен – геній своєї епохи. Обидва прожили сорок сім років. Правдолюби.

Тиша. Завіса відкривається. На сцені з’являються два безсмертні митці. Виконують пісню «Мені однаково, чи буду…». Неперевершено! Захопливо! Драйвово! Мозок пульсує!

Думаю про долю Шевченка, а віршовані рядки уже набігають:

«Кобзар» - наша гордість, слава, міць.

Нікому не викорінити його силоміць.

Він надихає, вражає, повчає,

Своїм змістом прямо в серце влучає.

Стає кодом ДНК у нашій крові,

Лунають крізь століття слова золоті:

«І на оновленій землі врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати, і будуть люде на землі».

Ставчук МАР'ЯНА - учениця 9- А класу . Дівчина захоплюється літературою: багато читає, уміло інтерпретує прочитане, створює фанфіки за улюбленими творами. Мар'яна всебічно розвинена, талановита дитина, яка має різноманітні хобі, пов'язані з творчістю. Серед них - бісероплетіння та малювання. Чимало власних виробів дівчинка продала на шкільних та районних благодійних ярмарках зі збору коштів для наших захисників.

Працелюбна, ерудована, наполеглива , вона завжди обґрунтовано висловлює власну думку щодо прочитаних літературних творів на уроках, охоче бере участь у конкурсах , присвячених Великому Кобзареві. На ІІІ етапі цьогорічного конкурсу Мар'яна зуміла, як справжня письменниця, скласти оповідання про героїв сучасної війни, серед яких воює сам Тарас Шевченко. Яка основна місія Поета на війні? Чи можна його назвати справжнім Героєм? У своїй зворушливій конкурсній роботі Мар'яна СТАВЧУК дає відповіді на ці непрості питання.

Досягненнями наших учениць пишається уся школа, а найбільше їх педагоги-наставники – Таня Попова та Олена Заіка. Адже талановиті учні – найбільша втіха для учителя.

Нехай же наші творчі перемоги наблизять таку бажану для всіх Перемогу України.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.